Medycyna i zdrowie

Enel-Med: prezes Adam Rozwadowski zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję

Adam Rozwadowski, prezes, główny akcjonariusz i założyciel Enel-Medu, zrezygnował z ubiegania się o fotel prezesa w następnej kadencji zarządu spółki.

Jacek Rozwadowski wkrótce zostanie prezesem Enel-Medu.

Foto: Archiwum

Na fotelu prezesa właściciela sieci przychodni będzie zasiadał do czerwca. Jego następcą będzie syn, Jacek Rozwadowski, który od grudnia 2006 r. jest członkiem zarządu firmy. W rękach rodziny Rozwadowskich jest około 65 proc. akcji Enel-Medu.

– Przez ponad dekadę zarządzania firmą wraz z prezesem postawiliśmy na konsekwentne realizowanie strategii rozwoju spółki, co zaowocowało tak dynamicznym jej wzrostem. Wspólnie wypracowane kierunki strategiczne będę dalej konsekwentnie realizować w najbliższych latach, gdyż ten model biznesowy nam się świetnie sprawdza – mówi Jacek Rozwadowski, przyszły prezes Enel-Medu. Zaznacza, że spółka nadal planuje rosnąć również poprzez akwizycję. – Mamy ogromny apetyt na akwizycje i nigdy tego nie ukrywaliśmy. Rynek jest dość nasycony, ale jeżeli znajdą się podmioty do przejęcia i jeżeli tylko uznamy, że warto, to będziemy inwestować – mówi Jacek Rozwadowski. Dodaje, że zarówno medycyna sportowa, jak i opieka długoterminowa są dla spółki bardzo interesującymi obszarami. – Medycyna sportowa to dynamicznie rozwijający się segment rynku. Zapotrzebowanie na profesjonalne, wyspecjalizowane usługi rehabilitacyjno-ortopedyczne stale rośnie. Dynamika sprzedaży wynosi 52 proc., a obecnie, czyli po dwóch latach działalności, marża EBITDA wynosi ponad 20 proc. Jako lider rynku w tym segmencie, który obecnie posiada najbardziej wykwalifikowaną kadrę medyczną na rynku, rozważamy kolejne otwarcia placówek Enel-Sport – mówi. Obecnie Enel-Med posiada swoje kliniki medycyny sportowej w Warszawie i Łodzi.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów e-prenumeratę 'Parkietu'
i odbierz 20% ZNIŻKI na dowolny pakiet!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz