Medycyna i zdrowie

Zwyżka kursu Biomedu-Lublin po umowie z Biotonem

Producent insuliny będzie dystrybutorem jednego z najważniejszych leków lubelskiej firmy. W 2022 przychody ze sprzedaży Distreptazy mają być trzy razy większe niż w 2017 r.

Marcin Piróg, prezes Biomedu, ujawnia, że dzięki współpracy z Biotonem spółka będzie osiągała wyższe marże.

Foto: Archiwum

We wtorek akcje lubelskiego Biomedu drożały nawet o kilkanaście procent przy najwyższych od kilku miesięcy obrotach. Inwestorom spodobała się informacja, że Bioton został na krajowym rynku dystrybutorem leku Distreptaza produkowanego przez Biomed. Na zielono świeciły też notowania Biotonu.

Azja na horyzoncie

Łączna wartość przychodów Biomedu wygenerowanych dzięki współpracy szacowana jest na ok. 45 mln zł do końca 2022 r. – Rozmawialiśmy też z innymi firmami. Oferta Biotonu była jednak najatrakcyjniejsza. Bioton dysponuje dużą grupą sprzedawców na polskim rynku i jest bardzo silny przede wszystkim na rynku szpitalnym, gdzie z Distreptazą mieliśmy słabą pozycję – mówi Marcin Piróg, prezes Biomedu-Lublin. – Jeżeli nasza współpraca na krajowym rynku będzie przebiegała poprawnie, to w najbliższych miesiącach będziemy rozmawiali o tym, by rozszerzyć ją również na wybrane rynki azjatyckie, gdzie Bioton rozwinął dystrybucję – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz