Medycyna i zdrowie

Selvita: Fundusze zapisały się na wszystkie akcje

Jak dowiedział się „Parkiet", fundusze w ramach publicznej oferty akcji Selvity złożyły zapisy na wszystkie oferowane im walory. Budowa księgi popytu zgodnie z harmonogramem potrwa do 15 lutego.
Foto: materiały prasowe

Do inwestorów indywidualnych ma trafić ok. 15 proc. oferowanych akcji (300 tys. sztuk). Detal może zapisywać się do 14 lutego.

 Deklarowany przez fundusze popyt na wszystkie akcje w obecnych warunkach rynkowych należy uznać za duży sukces. W ostatnich dniach na globalnych giełdach doszło do mocnej przeceny. Dość wspomnieć, że od 2 lutego, czyli momentu rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje Selvity, WIG20 stracił blisko 5 proc., zaś amerykański indeks Nasdaq Biotechnology spadł o ok. 7 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz