Ludzie rynku

Ludwik Sobolewski: Giełda powinna być liderem zmiany

WYWIAD | Ludwik Sobolewski - z byłym prezesem giełd w Warszawie i Bukareszcie rozmawia Przemysław Tychmanowicz

Ludwik Sobolewski, były prezes giełd w Warszawie i Bukareszcie

Foto: Fotorzepa/Mariusz Szacho

Szefem giełdy w Rumunii został pan w 2013 r. Czy z perspektywy czasu przeprowadzka do Bukaresztu była dobrą decyzją?

Była to bardzo dobra decyzja, bo praca w Bukareszcie okazała się niezwykłym doświadczeniem zawodowym i osobistym. Dostarczającym wielu stresów i satysfakcji, a więc tego, co w życiu ważne. Poza tym czymś bardzo odświeżającym mózg jest nauczenie się czegoś skomplikowanego zupełnie od zera. Ja czytam, piszę i mówię po rumuńsku i dojście do tego było dobrym ćwiczeniem, choć zarazem nie musiałem go sobie aplikować, bo na rynku w Rumunii każdy mówi dobrym angielskim, a bardzo często kilkoma językami obcymi.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" 2+1 miesiąc GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz