Ludzie rynku

Widzimy ożywienie w kraju i na Zachodzie

Piotr Skrzyński, z prezesem i akcjonariuszem Protektora rozmawia Urszula Zielińska.

Piotr Skrzyński, prezes i akcjonariusz Protektora

Foto: Archiwum

Świat się zbroi, trwa wojna w Syrii. Co to oznacza dla producentów odzieży dla wojska, zamówień Protektora?

Dostawy dla wojska, jak te, o których poinformowaliśmy niedawno, są oczywiście bardzo istotne z powodów prestiżowych, ale odpowiadają za relatywnie niewielką część przychodów całej grupy – około 6 proc. Nie żyjemy z przetargów. Gros naszych przychodów to obroty powtarzalne. Nasi podstawowi odbiorcy to 3 tysiące hurtowni BHP w Europie, które kupują obuwie ochronne, specjalistyczne dla przemysłu. Gros naszych dostaw trafia pod brendem ABEBA na rynki zachodnie, gdzie zatrudnienie w przemyśle jest stabilne, a normy BHP są ściśle przestrzegane.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz