Lokaty

TOP 10 lokat na 6 miesięcy

Zestawienia najlepszych lokat półrocznych na kwotę 10 tys. zł otwiera Nest Bank z Nest Lokatą Witaj. Depozyt oferowany jest nowym klientom, którzy otwierają Nest Konto i deklarują wpływ na rachunek bankowy w wysokości min. 2,5 tys. zł. Mogą go również założyć osoby uzyskujące dochody z działalności gospodarczej - wystarczy, że będą zapewniać wpływ na rachunek firmowy w kwocie min. 6 tys. zł oraz realizować będą płatności do US lub ZUS. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalnie ulokować można do 10 tys. zł.
Foto: Adobestock

Idea Bank zaoferował nowy depozyt, który trafił na drugą pozycję naszego rankingu. Na Lokacie NA NOWE ŚRODKI PLUS zyskać można 3 proc. odsetek w skali roku. Depozyt założyć można wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej Idea Cloud lub bankowości mobilnej Idea Bank PL – należy więc być właścicielem konta w tej instytucji. Na lokatę wpłacić można od 500 zł do 1 mln zł.

2,5 proc. w skali roku na Lokacie Online (dla nowych klientów zakładających ROR) oferuje Alior Bank. Maksymalny wkład wymagany przez bank, to 200 tys. zł (minimalny – 1 tys. zł)

Oprocentowanie 2 proc. w skali roku, w ramach lokat półrocznych, zyskać można jeszcze tylko na Lokacie Plus w Toyota Banku. Oferta obowiązuje wyłącznie posiadaczy Konta Jedynego. Na depozyt wpłynąć powinno min. 5 tys. zł.

Klienci, którzy w Banku Zachodnim WBK zawrą umowę o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej mogą otworzyć Lokatę Bonusową. Jej oprocentowanie to 1,9 proc. w skali roku. Minimalna wymagana przez bank wpłata wynosi 1 tys. zł. Maksymalna kwota depozytu wynosi 100 tys. zł. Do promocji przystąpić można do 31 grudnia 2017 roku.

Właściciele rachunku osobistego w Plus Banku mogą poprzez bankowość mobilną lub elektroniczną, założyć lokatę terminową z oprocentowaniem 1,7 proc. w skali roku. Minimalna wpłata to 1 tys. zł, bez innych ograniczeń.

W Getin Banku, przez internet, wnioskować można o otwarcie e-Lokaty Tradycyjnej. Depozyt gwarantuje odsetki na poziomie 1,65 proc. w skali roku. Nie ma limitu w kwocie maksymalnej. Wystarczy wpłacić 500 zł.

Nieznacznie mniej, bo 1,6 proc. w skali roku, oferuje Raiffeisen Polbank na Lokacie Lojalny Bank. Depozyt może otworzyć każdy klient, który zasila konto osobiste wpływami z tytułu wynagrodzenia za pracę lub emerytury lub renty, w kwocie min. 1,2 tys. zł.  Minimalnie zdeponować można 3 tys. zł, maksymalnie na depozyt wpłynąć może 100 tys. zł.

Na samym końcu naszego zestawienia znalazły się Lokaty: elastyczna od BGŻ Optima oraz na nowe środki od mBanku i Orange Finanse. Wszystkie dają 1,5 proc. zysku w skali roku. Banki wymagają wpłat w wysokości minimum 1 tys. zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły