Lokaty

TOP 10 lokat na 1 miesiąc z wkładem 5 tys. złotych

Średnie oprocentowanie najlepszych dziesięciu depozytów na kwotę 5 tys. zł, zakładanych na okres jednego miesiąca wyniosło w grudniu 1,21 proc. w skali roku.
Foto: Bloomberg

3,5 proc. odsetek oferuje eurobank. Lokata LOGujesz – LOKujesz, to najkorzystniejsza oferta na rynku. Dostępna jest jednak wyłącznie dla posiadaczy konta z pakietu: active, prestige lub na co dzień. Można ją otworzyć za pomocą aplikacji mobilnej. Minimalna wpłata to 200 zł. Maksymalnie jeden klient może na niej ulokować do 10 tys. zł.

W Idea Banku na Lokacie Happy zarobić można 3 proc. odsetek w skali roku. Mogą ją założyć wyłącznie nowi klienci banku. Wymagana minimalna wpłata określona została na poziomie 500 zł. Nie powinna jednak przekroczyć 10 tys. zł.

EnveloBank może zaoferować już o połowę mniej niż chociażby Idea Bank. Na EnveloLokacie Mobilnej zysk w skali roku wyniesie 1,5 proc. Warunkiem założenia depozytu jest otworzenie konta i wpłata min. 500 zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

PlusBank natomiast, na lokacie terminowej zakładanej przez bankowość elektroniczną lub mobilną banku daje zarobić 1,4 proc. odsetek w skali roku. Klient musi więc dysponować rachunkiem bankowym. Minimalna wpłata jakiej musi dokonać, to 1 tys. zł.

Oprocentowanie 1,3 proc. w skali roku gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie z kontem. Klienci, którzy nie zdecydują się na założenie rachunku otrzymają o 0,2 pkt. proc. mniej odsetek. Bank wymaga minimalnego wkładu w wysokości 1 tys. zł.

Internetowo, poprzez bankowość elektroniczną, założyć można również e-lokatę w Banku Zachodnim WBK. Oferuje 1 proc. zysku, przy wpłacie od 1 tys. zł.

Standardowo czy internetowo, otworzyć można lokatę w Raiffeisen Polbank. Również z jednoprocentowym zyskiem. Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi jednak 3 tys. zł.

W Pekao SA na lokacie Mobilnej oprocentowanie wynosi 0,8 proc. w skali roku. Bank wymaga wpłaty na poziomie 1 tys. zł.

Aż cztery banki zaoferują 0,7 proc. odsetek w skali roczku. Credit Agricole na lokacie terminowej w Ofercie Mobilnej, Deutsche Bank na standardowym depozycie zakładanym przez bankowość elektroniczną db easyNET oraz PKO BP wraz z Inteligo w kanałach zdalnych.

W ramach standardowej oferty otworzyć można lokatę terminową w Getin Banku. Zysk jaki oferuje, to 0,65 proc. odsetek w skali roku. Minimalna wpłata wynosi 500 zł.

Na ostatnim miejscu zestawienia dziesięciu najlepszych lokat jednomiesięcznych uplasował się Bank BGŻ BNP Paribas z lokatą Pl@net oraz Bank Millennium z depozytem Millenet. Obie lokaty wymagają dostępu do bankowości elektronicznej banku, co wiązać się musi z posiadaniem rachunku bankowego w danej instytucji. Na pierwszą trzeba wpłacić min. 1 tys. zł, zaś na drugą 500 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły