Inwestycje

Inwestorzy cenią „Parkiet”

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet" nie ma sobie równych. Dowodem na to są wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2017 r. przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
Foto: Fotorzepa

Jak się bowiem okazuje, „Parkiet" w gronie tytułów prasowych jest najważniejszym źródłem informacji dla drobnych graczy.

Foto: GG Parkiet

Jako główne źródło informacji wskazało go 39,7 proc. ankietowanych. W pokonanym polu zostawiliśmy „Puls Biznesu", który uzyskał 33,7 proc. wskazań. Na podium znalazł się także bratni tytuł „Rzeczpospolita" z wynikiem 15,4 proc. Sukces „Parkietu" jest tym bardziej wartościowy, że przypadł on na okres większej aktywności inwestorów indywidualnych. W I półroczu odpowiadali oni za 18 proc. obrotów na rynku akcji.

W ankiecie SII wzięło udział prawie 5 tys. inwestorów indywidualnych. Wyniki badania zostały zaprezentowane podczas Kongresu Rynku Kapitałowego zorganizowanego przez grupę KDPW i Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły