Inwestycje

Typ techniczny. Para USD/JPY z potencjałem do dalszych spadków

Ucieczka inwestorów od dolara wraz z pojawieniem się sporej nerwowości na rynkach sprawiła, że do łask wrócił jen.
Foto: Bloomberg

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca japońska waluta umocniła się względem dolara o prawie 4 proc. i w efekcie para USD/JPY z poziomu około 111 pod koniec stycznia zjechała w okolice 106,5. Nie jest jednak wykluczone, że niedługo zobaczymy jeszcze niższe poziomy, na co mogłaby wskazywać analiza techniczna.

– Przecena USD/JPY w ostatnich dniach była dość widoczna. Ruch był potęgowany przez załamanie kluczowego wsparcia przy poziomie 107,31, bazującego na minimum z września ubiegłego roku. Widoczna późną jesienią formacja RGR była zapowiedzią takiego rozwoju wypadków – zwraca uwagę Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ. Czego można się spodziewać po zachowaniu pary USD/JPY w najbliższym czasie? – Obserwując dzienne oscylatory, widzimy, że nie potwierdziły one zbytnio ostatniej przeceny, co może zapowiadać ewentualny ruch powrotny w stronę oporu przy 107,31 w tym tygodniu – twierdzi Rogalski. Jednocześnie podkreśla, że długoterminowo należy się liczyć z dalszymi spadkami. – W dłuższym terminie sytuacja nie wygląda dobrze. Wybicie 107,31 to sygnał, że w ciągu kilku bądź kilkunastu miesięcy możemy zmierzać w stronę okolic 100–101 – twierdzi Rogalski. PRT

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły