Inwestycje

O ucieczce inwestorów na razie nie ma mowy

Mimo spadków z ubiegłego tygodnia klienci biur maklerskich nie odwrócili się od giełdy. Doświadczenie wzięło górę.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Gdyby oceniać kondycję branży maklerskiej oraz to, co się dzieje na rynku, jedynie przez pryzmat liczby rachunków maklerskich, można by śmiało zaryzykować stwierdzenie, że od dłuższego czasu jesteśmy w fazie bessy. Rzeczywistość na szczęście wygląda nieco inaczej.

Wielkie czyszczenie

Jak wynika z danych KDPW, styczeń był kolejnym miesiącem, w którym zaobserwowano istotny spadek liczby rachunków. W skali całego rynku ubyło ich 14,9 tys. Biorąc pod uwagę, że z mocnym spadkiem mieliśmy do czynienia również pod koniec 2017 r., liczba prowadzonych przez maklerów rachunków na koniec stycznia osiągnęła 1,343 mln sztuk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz