Handel i konsumpcja

ZPC Otmuchów idzie po 25 mln zł. Wyniki słabe

W środę 13 czerwca rozpoczynają się zapisy na akcje w ramach prawa poboru na akcje producenta słodyczy i przekąsek z Brzegu. Cena emisyjna wynosi 2 zł.
Foto: materiały prasowe

ZPC Otmuchów rozpoczęła dziś zapisy na akcje, na inwestorów czeka w ofercie publicznej 12.748.250 akcji zwykłych serii E. Emisja odbywa się na zasadach prawa pierwszeństwa dotychczasowych akcjonariuszy do objęcia nowych akcji. Akcje oferuje Vestor Dom Maklerski, doradcą prawym jest kancelaria SSW Pragmatic Solutions. - Mamy sprecyzowany plan rozwoju Grupy i jasno przedstawiliśmy cele emisyjne – mów Bogusław Szladewski, prezes ZPC Otmuchów, cytowany w komunikacie prasowym spółki.

Ubiegły rok firma zaliczyła jeszcze na plusie, ale nowy rok obrotowy zaczął się od silnych spadków. Skonsolidowane przychody spadły o 13 proc. do 52,2 mln zł, o połowę zmniejszyły się też zyski z działalności operacyjnej (spadek z 1,3 mln zł w I kw 2017 r. do 0,74 mln zł w I kw 2018 r.). Zysk netto spadł o 53 proc. do 0,45 mln zł.

Z emisji spółka planuje pozyskać 25 mln zł, które przeznaczy na budowę nowej fabryki słodyczy. Jak informuje spółka, głównym celem jest wprowadzenie automatyzacji produkcji w zakładzie, a przez to zwiększenie efektywności pracy zakładu, co wedle planów spółki ma przynieść poprawę rentowności segmentu słodyczy i – wypracowanie oszczędności. Wartość nakładów inwestycyjnych w zakładzie została wyceniona na 24,5 mln zł. Pełna sprawność operacyjna fabryki zostanie osiągnięta w ciągu 28 mies.

Zgodnie z harmonogramem, rozpoczęte dziś zapisy na akcje potrwają do 26 czerwca 2018 r. 5 czerwca minął ostatni dzień, w którym zakup akcji na GPW umożliwiał nabycie prawa poboru. 6 lipca planowany jest przydział akcji w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły