Handel i konsumpcja

Sejm przyjął ustawę apteczną

Choć zasada apteka dla farmaceuty upadła, to sieci zmierzą sie z nowymi ograniczeniami.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Zgodnie z przyjęta przez Sejm ustawą wprowadzone zostały nowe ograniczenia dla powstawania nowych aptek. Nie otrzymają zezwolenia, jeśli w gminie przypada więcej niż 3 tys. osób na aptekę. Kolejne muszą też być otwierane w odległości co najmniej kilometra od istniejących.

O zezwolenie na prowadzenie apteki będzie mogła wystąpić tylko firma, która prowadzi ich już maksymalnie cztery. Sieci nie będą zatem mogły uruchamiać nowych placówek.

Wcześniej podczas prac w komisjach posłowie odrzucili wszystkie poprawki zgłoszone przez opozycję, ale też część autorstwa PiS. Przepadła ostatecznie też  poprawka wprowadzająca do ustawy zasadę apteka dla aptekarza czy specjalna ścieżka dla uruchamiania nowych aptek które nie spełniałyby kryteriów demograficznych czy geograficznych.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły