Handel i konsumpcja

ZPC Otmuchów: Krok do zdobycia kapitału na inwestycje

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów przyjęły od dawna zapowiadane uchwały, dzięki którym otwiera się droga do zdobycia funduszy na inwestycje.
Foto: Flickr

Nadzwyczajne walne zgromadzenie zgodziło się na emisję 12 748 250 akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,20 zł.

Chodzi o zamkniętą subskrypcję przeprowadzaną w drodze oferty publicznej. Akcjonariusze upoważnili zarząd do określenia szczegółowych warunków subskrypcji i przydziału akcji serii E, w tym ustalenia ceny emisyjnej akcji.

Zgodnie z zapowiedziami, jeśli emisja zakończy się sukcesem, spółka podwoi liczbę akcji i swój kapitał zakładowy do nieco ponad 5 mln zł.

Emisja jest związana z rozpoczętą w ubiegłym roku restrukturyzacją, której celem jest wypracowanie rentowności operacyjnej. To także z tego powodu Otmuchów sprzedał spółkę Jedność.

Jak tłumaczy Krzysztof Wańczyk, analityk DM ING Banku Śląskiego, emisja akcji daje spółce szansę na pozyskanie dodatkowego finansowania, które będzie przeznaczone na planowane inwestycje w linie produkcyjne, a długofalowo powinna mieć pozytywne przełożenie na wyniki finansowe.

Zamknięta subskrypcja oznacza, że akcje zostaną skierowane do wybranych podmiotów. Dla pozostałych akcjonariuszy decyzja ta oznacza rozwodnienie kapitału.

Kurs Otmuchowa jest dziś notowany na poziomie 3,01 zł, w ciągu roku stracił ponad 32 proc. Notowania osiągnęły minimum w grudniu 2017 r., gdy spadły do 2,81 zł. W styczniu kurs skoczył do 3,76 zł, by w lutym ustabilizować się na poziomie 3 zł.

Na dzień prawa poboru został wskazany 7 czerwca 2018 r. Za każdą akcję spółki akcjonariuszowi będzie przysługiwało jedno prawo poboru, które uprawnia do subskrybowania jednej akcji serii E. APTA

Notowania akcji na stronie: www.parkiet.com/spolka/otmuchow

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły