Handel i konsumpcja

Gobarto: Cedrob coraz bliżej 90 proc. udziałów

Po dokupieniu kolejnych 265 tys. akcji producenta wieprzowiny, spółki Gobarto, jej większościowy akcjonariusz, grupa Cedrob, ma już 84,11 proc. udziałów.
Foto: Fotorzepa, Dorota Matloch

Tym samym polski gigant na rynku drobiu zbliża się o kolejny mały krok do granicy 90 proc. posiadanych udziałów. Po jej przekroczeniu będzie mógł przeprowadzić przymusowy wykup akcji od mniejszościowych akcjonariuszy.

Ogłoszenie przez Cedrob wykupu po osiągnięciu progu 90 proc. udziałów to stała obawa drobnych akcjonariuszy, którą podnosili już w rozmowie z „Parkietem" w październiku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz