Handel i konsumpcja

Co dalej z fuzją Vistuli i Bytomia?

Na przełomie lutego i marca, czekając na decyzję UOKiK, akcjonariusze spółek mogą zacząć prace nad nowym parytetem wymiany walorów.

Grzegorz Pilch, prezes Vistuli, zapewnia, że priorytetem grupy pozostaje rozwój organicz- ny. W tym roku metraż grupy ma urosnąć o 9 proc., a przychody w dwucyfrowym tempie.

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe

– Badamy teraz rynek – mówi Małgorzata Cieloch, rzeczniczka Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, pytana, na jakim etapie jest postępowanie z wniosku Vistuli i Bytomia o zgodę na fuzję. Małgorzata Cieloch nie podaje szczegółów, ale z naszych informacji wynika, że konkurenci zamierzających połączyć się firm powinni w najbliższych dniach odpowiedzieć na ankietę urzędu.

Kalendarz się kurczy

Dwaj najwięksi producenci odzieży eleganckiej, którzy walczą przede wszystkim o portfele męskiej części konsumentów, oficjalnie ogłosili w maju, że mają się ku sobie, a wniosek do UOKiK wystosowali pod koniec sierpnia ubiegłego roku. W listopadzie urząd uznał jednak, że aby wydać decyzję, musi przeprowadzić analizę rynku i skierował sprawę do drugiego etapu. Firmy zakładają obecnie, że zakończy się ono decyzją w I kw. br. Wcześniej, również w tym kwartale – mówi prezentacja Vistuli dla inwestorów, omawiająca dane za III kw. ub.r. – zarządy chciały uzyskać akceptację Komisji Nadzoru Finansowego dla memorandum informacyjnego (Vistula miałaby emitować akcje) oraz zgodę akcjonariuszy. To, że te dwa punkty programu zostaną zrealizowane jeszcze w tym kwartale, jest jednak mało prawdopodobne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu za jedyne 69zł na miesiąc.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz