Handel i konsumpcja

Dobry grudzień i rok CCC

Choć pierwszy wtorek 2018 roku był dniem bez sesji na GPW, obuwnicza grupa CCC nie odstąpiła od tradycji i w ciągu dnia opublikowała dane o sprzedaży miesięcznej.

Dariusz Miłek, prezes zarządu CCC

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Tym samym gigant założony przez Dariusza Miłka podsumował zarówno wyniki sprzedaży w grudniu 2017 r., jak i w całym ubiegłym roku.

Grudniowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC wyniosły 467,8 mln zł. Ostatni miesiąc roku przyniósł grupie przychody o 41,9 proc. wyższe niż analogiczny okres w 2016 r. Natomiast w ciągu 12 miesięcy 2017  r. przychody grupy CCC zamknęły się kwotą 4,19 mld zł, powiększając się rok do roku o miliard złotych, czyli 31,6 proc.

– To bardzo dobre rezultaty, biorąc pod uwagę, że rok wcześniej CCC miało bardzo dobrą passę – mówi Konrad Księżopolski, szef analityków w Haitong Banku.

Tradycyjne sklepy CCC wypracowały w grudniu 385,1 mln zł przychodu (o 33,7 proc. więcej niż przed rokiem), a przez 12 miesięcy ub.r. 3,39 mld zł (24-proc. wzrost rok do roku).

Przychody grupy z e-commerce, poprzez eObuwie.pl, wyniosły w grudniu 63,2 mln zł, o prawie 104 proc. więcej niż przed rokiem. W ciągu 12 miesięcy zamknęły się 606,6 mln zł, rosnąc o 111,5 proc.

– Wydaje się, że wyprzedaże nie były tak silne jak rok wcześniej. Spodziewam się, że marża brutto grupy w IV kw. ub.r. była analogiczna jak rok wcześniej – mówi Konrad Księżopolski. W IV kw. 2016 r. marża brutto CCC wynosiła 53,8 proc.

W 2018 r. Grupa CCC planuje ponad 5 mld zł przychodów.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły