Gospodarka

GetBack: Prezes: emisja korzystna

Decyzja o przeprowadzeniu emisji prywatnej i zaoferowanie akcji maksymalnie 149 osobom „wydaje się rozwiązaniem korzystnym dla spółki ze względu na jej interes i wszystkich jej akcjonariuszy" – tłumaczy GetBack w odpowiedzi na pytania zadane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
Foto: parkiet.com
Foto: GG Parkiet

Sytuacja wokół windykacyjnej spółki jest napięta. Kurs nie może znaleźć dna po zapowiedzi emisji do 70 mln nowych walorów. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca spadł o prawie 40 proc. Postawa firmy wciąż budzi sporo wątpliwości. SII, broniące interesu drobnych akcjonariuszy, wysłało do firmy pytania dotyczące szczegółów planowanych emisji akcji, ich ceny, a także wypowiedzi Konrada Kąkolewskiego, prezesa firmy, w Parkiet TV. GetBack odpowiedział SII.

„Celem zarządu spółki jest dbanie przede wszystkim o interes samej spółki, a w konsekwencji o interesy akcjonariuszy w ujęciu długofalowym. Cena emisyjna akcji w nowej emisji nie została jeszcze ustalona, zatem trudno odnosić się do pytań, które jej dotyczą. Celem zarządu spółki jest maksymalizacja ceny emisyjnej w nowej emisji akcji, jednak ostateczna cena akcji jest ściśle powiązana z popytem na akcje nowej emisji spółki. Decyzja dotycząca przeprowadzenia podwyższenia w ramach emisji prywatnej i zaoferowania akcji maksymalnie 149 osobom, wynika z faktu, iż taki model zapewnia spółce możliwość szybszego dostępu do kapitału oraz efektywniejszej realizacji celów nowej emisji. Taka propozycja w opinii zarządu wydaje się rozwiązaniem korzystnym dla spółki ze względu na jej interes i wszystkich jej akcjonariuszy" – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się prezes Kąkolewski. Firma podkreśliła również, że realizacja satysfakcjonującego akcjonariuszy poziomu wyników w 2018 r. zależy od ilości i terminu pozyskania niezbędnego kapitału. „Mając powyższe na uwadze, w opinii zarządu spółki opóźnianie lub wstrzymanie emisji akcji nie leży w interesie spółki, a tym samym jej akcjonariuszy" – czytamy dalej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz