Gospodarka

Człowiek Rynku Kapitałowego

Kandydatów jest 28. Czytelnicy mogą głosować na stronie parkiet.com/ankieta przez cały listopad.

Od poniedziałku czytelnicy „Parkietu" mogą wybierać człowieka rynku kapitałowego, który w ostatnich 25 latach lat najbardziej przysłużył się rozwojowi polskiego rynku i całej gospodarki.

Głosowanie potrwa cały listopad i odbywa się na stronie internetowej: www.parkiet.com/ankieta. Lista osób, na które można oddać głos, została stworzona na podstawie wskazań kapituły konkursu i zgłoszeń czytelników (jest w ramce obok). Wśród kandydatów do nagrody są przedstawiciele administracji państwowej, szefowie, akcjonariusze i założyciele spółek giełdowych oraz politycy.

Przyznanie przez „Parkiet" Nagrody Specjalnej jest częścią konkursu pt. „Człowiek rynku kapitałowego z okazji 25-lecia przemian ustrojowych". Organizowany jest przez naszą gazetę we współpracy z CFA Society Poland. – 25 lat polskiego rynku kapitałowego to świetna okazja do wyróżnienia osób, dzięki którym nasz rynek tak dobrze się rozwinął. Zapraszamy do głosowania – mówi prof. Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland.

W skład Kapituły, której głos w konkursie będzie decydujący, wchodzą: prof. Krzysztof Jajuga, Paweł Tamborski (prezes GPW), Andrzej Stec (redaktor naczelny „Parkietu"), Iwona Sroka (prezes KDPW), Ewa Paga (prezes Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi), Leszek Jedlecki (prezes ING TFI), prof. Leszek Pawłowicz (dyrektor Gdańskiej Akademii Bankowej), Waldemar Markiewicz (prezes IDM) i Jerzy Strzelecki (doradca Delta Capital).

Nazwiska laureatów konkursu, osób otrzymujących wyróżnienia i Nagrodę Specjalną zostaną ogłoszone wieczorem, 15 grudnia podczas wręczania nagród na Gali CFA Investment Night (odbędzie się w restauracji Endorfina w Warszawie). Gala CFA Investment Night będzie zwieńczeniem Kongresu Ekonomicznego „Parkietu" organizowanego w tym samym dniu od samego rana na warszawskiej giełdzie.

Wybierz Człowieka Rynku Kapitałowego: parkiet.com/ankieta

Leszek Balcerowicz

Marek Belka

Jan Krzysztof Bielecki

Jerzy Buzek

Igor Chalupec

Leszek Czarnecki

Krzysztof Czernecki

Adam Góral

Zbigniew Jagiełło

Roman Karkosik

Stefan Kawalec

Wojciech Kostrzewa

Janusz Lewandowski

Krzysztof Lis

Jolanta Matuszczak

Tadeusz Mazowiecki

Tadeusz Mosz

Lesław Paga

Marek Piechocki

Edmund Pietrzak

Wiesław Rozłucki

Jacek Siwicki

Jacek Socha

Zygmunt Solorz-Żak

Michał Sołowow

Stanisław Sołtysiński

Cezary Stypułkowski

Hanna Suchocka


Wideo komentarz