Gospodarka - Świat

Czego boją się zarządzający?

Zarządzający portfelami są w coraz bardziej niedźwiedzich nastrojach, gdyż obawiają się, że trwający osiem lat rynek byka na giełdach zmierza do końca.
Foto: Bloomberg

Prawie polowa ankietowanych menedżerów pesymistycznie postrzega perspektywy giełd akcji w 2018 roku, wynika z raportu Boston Consulting Group. Wskazują oni na wysokie wyceny akcji, rosnące stopy procentowe oraz ryzyko polityczne w USA i w wymiarze geopolitycznym.

80 proc. ankietowanych zarządzających spodziewa się recesji w USA w okresie następnych trzech lat.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły