Gospodarka - Świat

Volkswagen zapłaci miliard euro kary za diesle

Koncern Volkswagen będzie musiał zapłacić miliard euro kary za skandal dieslowy. Przedstawiciele VW poinformowali, że firma akceptuje karę nałożoną na nich przez prokuraturę w Brunszwiku.
Foto: Bloomberg

Tym samy zostanie zawieszone postępowanie przeciwko Volkswagen Group w Niemczech w sprawie manipulowania danymi emisji CO2 z silników diesla.

Prokuratura w Brunszwiku zarzuca koncernowi, że nie nadzorował właściwie działalności swoich inżynierów i departamentu zajmującego się rozwojem, przez co 10,7 mln pojazdów w latach 2007 - 2015 zostało wyposażonych w nielegalne urządzenia pokazujące nieprawdziwe dane o emisji CO2.

W październiku 2016 roku sąd federalny w San Francisco zatwierdził ugodę, na mocy której koncern Volkswagen wypłaci w USA do 16,5 mld dolarów odszkodowań w następstwie skandalu z fałszowaniem pomiarów toksyczności spalin.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz