Gospodarka - Świat

Franklin Templeton, mający 732 mld dolarów, stawia na Polskę

W Europie, gdzie umacniają się partie kwestionujące dotychczasowy porządek, dla wielu inwestorów nadzieją jest francuski prezydent Emmanuel Macron, pisze Bloomberg.
Foto: Bloomberg

Ale są też wyjątki. David Zahn, zarządzający Franklin Templeton Investments, unika obligacji francuskich, gdyż jego zdaniem plan Macrona jest zbyt ambitny. Stawia więc na Polskę.

To kontrariańskie podejście na rynku, który spread między obligacjami francuskimi a niemieckimi zepchnął do poziomu ostatnio widzianego w 2016 roku, natomiast rentowności polskich papierów skarbowych wzrosły na fali ostatniej wyprzedaży aktywów rynków wschodzących.

- Nie mamy żadnej francuskiej obligacji – powiedział Zahn dziennikarzom w Londynie. Przyznał, że Europa Środkowa była niedoceniana, a Polska obecnie oferuje „dobre rentowności".

Zahn, współzarządzający aktywami o wartości 732 miliardów dolarów, uważa, że rentowność obligacji francuskich powinna być na poziomie bliższym rentowności papierów hiszpańskich a nie niemieckich.

We wtorek rentowność dziesięcioletnich francuskich obligacji wynosiła 0,86 proc., a hiszpańskich 1,36 proc. W tym miesiącu rentowność polskich papierów dłużnych o takim samym okresie zapadalności podskoczyła o 20 punktów bazowych do 3,30 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły