Gospodarka - Świat

„Wilk z Wall Street” oddaje 60 milionów dolarów

W wyniku ugody z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości Red Granite Pictures, producent „Wilka z Wall Street” zapłaci 60 milionów dolarów by uniknąć oskarżeń, iż film był finansowany pieniędzmi wyprowadzonymi z malezyjskiego państwowego funduszu inwestycyjnego.
Foto: materiały prasowe

Porozumienie zawarte przez Red Granite Puctures, którego współzałożycielem był  Riza Aziz,  pasierb  premiera Malezji Najiba Razaka, dotyczy nie tylko filmu, którego reżyserem jest Martin Scorsese, ale także dwóch innych produkcji.

Niezależnie od tego toczą się postępowania dotyczące innych aktywów o wartości 1,7 miliarda dolarów, które miały zostać zakupione za pieniądze skradzione malezyjskiemu funduszowi.

Władze USA twierdzą, że mózgiem tej operacji był malezyjski finansista Low Taek Jho, przyjaciel Rizy Aziza. Miał on wyprowadzić 4,3 mld dolarów z czego za 1,7 mld USD kupiono aktywa w USA i Wielkiej Brytanii.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły