Gospodarka - Świat

Ożywienie w brytyjskich usługach

Brytyjskie usługi wykazały w lutym większą aktywność niż prognozowano, co wspiera wzrost tamtejszej gospodarki i podtrzymuje możliwość podniesienia stóp procentowych w najbliższych miesiącach.
Foto: AFP

PMI dla tej największej części brytyjskiej gospodarki wzrósł do 54,5 pkt z 53 2 styczniu i jest na poziomie najwyższym od czterech miesięcy. Wyższym także od 53,3 pkt przewidywanych przez ekonomistów. Wzrósł także łączny PMI, ale tylko do dwumiesięcznego maksimum.

Z lutowego raportu wynika, że drugi miesiąc z rzędu wzrosła liczba nowych firm, co dobrze wróży na najbliższe miesiące. Zagrożeniem dla dalszego wzrostu może być jednak brak wykwalifikowanych pracowników, na co narzekały w ankiecie firmy usługowe.

Wprawdzie PMI dla brytyjskiego przemysłu spadł w lutym, ale wzrósł dla budownictwa i w sumie wyniki ankiety IHS Markit wskazują, że  „równe tempo" wzrostu da się utrzymać. W bieżącym kwartale brytyjski PKB ma zwiększyć się o 0,4 proc., tak samo jak w ostatnich trzech miesiącach minionego roku.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz