Gospodarka - Świat

USA: Budżetowy paraliż nie wystraszył

Tzw. zamknięcie rządu w USA (czyli odcięcie finansowania dla większości amerykańskiej administracji federalnej) nie wywołało w poniedziałek większych wstrząsów na rynkach

Mitch McConnell, przywódca republikańskiej większości w Senacie widział w poniedziałek szanse na kompromis z demokratami.

Foto: AFP

Wiele europejskich indeksów giełdowych rosło w trakcie sesji, wskaźniki amerykańskich giełd tylko lekko spadały na otwarciu, a rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich nieznacznie malała i sięgała po południu 2,65 proc.

Zamknięcie rządu amerykańskiego nie wystraszyło inwestorów, a reakcja rynków była podobnie powściągliwa jak po tym, gdy w 2013 r. poprzedni raz doszło do takiego zamknięcia. Nie dało ono też traderom zachęty do kupowania akcji – twierdzi David Madden, analityk z CMC Markets.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz