Gospodarka - Świat

Financial Times: M&A za 3 bln USD

Globalna wartość fuzji i przejęć przekroczyła w minionym roku 3 bln USD. To był już czwarty z rzędu rok z takim wynikiem, a bankowcy przewidują, że w 2018 r. aktywność w tym segmencie rynku będzie jeszcze większa.
Foto: 123rf

Najwięcej fuzji i przejęć dokonano w minionym roku w Stanach Zjednoczonych. Ich łączna wartość przekroczyła 1,4 bln USD, aczkolwiek była o 16 proc. mniejsza niż rok wcześniej. Liczba przeprowadzonych w USA transakcji tego typu przekroczyła poziom 2,4 tys., co było wynikiem rekordowym.

Największa zapowiedziana w minionym roku transakcja nie jest jeszcze pewna, bo firma Broadcom złożyła ofertę wrogiego przejęcia za 130 mld USD konkurencyjnego producenta półprzewodników Qualcom.

W strefie euro wartość ogłoszonych fuzji i przejęć wzrosła o 16 proc. do 856,3 mld USD, mimo odrzucenia oferty Kraft Heinza przejęcia za 143 mld USD Unilevera.

W rejonie Azji i Pacyfiku łączna wartość zapowiedzianych fuzji i przejęć wyniosła 911,6 mld USD, o 11 proc. więcej niż w 2016 r. Chińskie spółki utrzymały wysokie tempo zagranicznych zakupów, na które przeznaczyły 140,5 mld USD.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły