Giełda

Spokojny początek końca roku na GPW

Początek handlu na ostatniej sesji tego roku przypomina to, co działo się w czwartek. Zmienność jest symboliczna i jak na razie żadna ze stron nie ma ochoty przejąć inicjatywy.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Czwartkowa sesja upłynęła bardzo spokojnie zarówno pod względem zmienności, jak obrotów. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień symbolicznym spadkiem o 0,02 proc. i przed ostatnią sesją grudnia znalazł się na poziomie 2480,25 pkt. Udało się utrzymać większość dorobku ze środy, kiedy to WIG20 wzrósł o 1,43 proc. Niestety strefa oporu, która zaczyna się od poziomu 2480 pkt, jest jak na razie sufitem nie do przebicia.

Widać to także z rana w piątek, kiedy indeks blue chips oddaje 4 pkt. Liderem zwyżek w gronie największej dwudziestki firm jest dziś Cyfrowy Polsat, którego akcje zwyżkują o 1,2 proc. Niewiele mniej zyskują walory Banku Zachodniego WBK. Pozytywnie spisuje się sektor energetyczny. Hamulcowymi z kolei są spółki petrochemiczne, czyli PKN Orlen i Lotos.

Indeksy małych oraz średnich spółek notowane są w okolicach zamknięcia z poprzedniego dnia. Po wczorajszej zniżce związanej z karą nałożoną przez UOKiK dziś Pfleiderer Group zyskuje na wartości. Z kolei w gronie maluchów liderami wzrostów są Torpol i Eko Eksport.

Kolejny dzień umocnienia złotego, szczególnie wobec dolara, który jest wyceniany na 3,49 zł. Euro kosztuje 4,17 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły