Giełda

Pierwszy od sierpnia wzrostowy tydzień sWIG80

Po dwóch z rzędu spadkowych sesjach dla WIG20 początek ostatniej sesji tygodnia przyniósł poprawę nastrojów.
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek

O ile na starcie handlu przewaga kupujących była skromna, o tyle po godzinie indeks blue chips zyskiwał już ponad 1 proc. Kupującym udało się utrzymać przewagę do końca dnia. Finalnie indeks grupujący 20 największych spółek zyskał 1,4 proc. i zatrzymał się na poziomie 2443 mln zł.

Foto: GG Parkiet

Z technicznego punktu widzenia najbliższe wsparcie wyznacza czwartkowe minimum na 2409 pkt. Tego poziomu będą broniły byki w najbliższych dniach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" 2+1 miesiąc GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz