Giełda

Podaż rośnie w siłę

Na półmetku czwartkowej sesji WIG20 zniżkuje 0,7 proc. Pod kreską są również indeksy małych oraz średnich spółek. Honor blue chips ratuje PKN Orlen.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Dziś głównym ciężarem w gronie blue chips jest CCC. Kurs obuwniczej spółki spada 4,6 proc. Słabo zachowują się również Asseco Poland, LPP, mBank i Eurocash. WIG20 zapewne byłby znacznie niżej gdyby nie duży wzrost PKN Orlen. Akcje petrochemicznej firmy, które mają największy wpływ na WIG20, drożeją o 1,7 proc.

Na czerwono świecą również indeksy średnich oraz małych przedsiębiorstw, ale i tu nie brakuje mocno drożejących akcji. Jedną z taki spółek jest Benefit Systems, którego notowania rosną ponad 5 proc. Firma z branży sportowej zaskoczyła rynek prezentacją lepszych od prognoz analityków wyników za III kwartał. Poranne straty odrobił kurs spółki Neuca. W gronie sWIG80 warto zwrócić uwagę na LiveChat. Po wczorajszym pogromie dziś inwestorzy podkupują przecenione walory. Kurs rośnie ponad 5 proc.

Na rynku walutowym dolar się istotnie osłabia i jest wyceniany na 3,63 zł. Euro kosztuje 4,23 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz