Giełda

WIG20 zaczyna sesję od zniżki

W kilka minut po rozpoczęciu sesji WIG20 spada o 0,2 proc., do około 2271 pkt.
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

Wtorek okazał się trudnym dniem dla warszawskiego parkietu. Indeks dwudziestu największych spółek stracił aż 1,92 proc. Wczorajsza duża czarna świeca na pewno popsuła nastroje inwestorom. Tym bardziej, że zwyżka, jaka miała miejsce w kilku poprzednich dniach maja została już w połowie pogrzebana.

Liderami wśród największych spółek w środę są jest jak na razie PZU, które zwyżkuje o 1,4 proc. Przyczyną zwyżki jest publikacja wyników ubezpieczyciela. Rano jest jednak więcej spółek pod presją sprzedających, a najbardziej tanieje Alior Bank.

Kiepski wynik z wtorku starają się odrobić średnie spółki, rosnąc z rana o 0,44 proc. Najlepiej wypada w tej grupie Dino, którego kurs rośnie o 4,7 proc. po publikacji wyników. Okazały się one bowiem lepsze niż przewidywali analitycy. Małe spółki, które wtorkową sesję kończyły jako jedyne na zielono, obecnie zniżkują o 0,25 proc. Z pewnością dużym obciążeniem jest ponad 11-proc. zniżka Zepaku. Na szerokim rynku najmocniej drożeją walory Unibepu po wczorajszej informacji na temat dużego portfela zamówień na ten rok.

Na rynku walutowym dolar po wczorajszym umocnieniu pozostaje na tych samych poziomach. Za amerykańską walutę inwestorzy płacą 3,62 zł, a za euro 4,29 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły