Giełda

WIG20 stara się odbijać

Po zejściu w okolice 2256 pkt indeks blue chips próbuje poprawić notowania. Jednak dystans do poziomu zamknięcia z wtorku wciąż jest spory.
Foto: materiały prasowe

Na półmetku sesji WIG20 zniżkuje o 0,35 proc., do 2268,4 pkt. Dzisiejsze minimum jak na razie wypada na 2256 pkt. To pierwsze poważne wsparcie, które sprzedający napotkali po trzech spadkowych sesjach. Liderem wzrostów wśród blue chips jest na ten moment JSW, którego kurs rośnie o 3,6 proc. Mocno drożeją też CD Projekt oraz Eurocash. Jednak w gronie największych spółek przeważa kolor czerwony. Najbardziej zniżkują akcje KGHM, Tauronu i PKO BP.

Słabością rażą małe spółki. O ile wczoraj sWIG80 zachowywał się lepiej od pozostałych, o tyle dziś poddaje się presji sprzedających. Jest kilka spółek, które mocno drożeją. Np. Eko Export, czy PlayWay. Ale grono niedźwiedzich firm jest bogatsze. W spadkach przoduje ZE PAK, następne to Idea Bank oraz Torpol.

Lepiej sytuacja wygląda na mWIG40. Tutaj gwiazdą jest Dino, które zaprezentowało wczoraj po sesji świetne wyniki kwartalne. Na uwagę zasługuje szczególnie mocny wzrost sprzedaży porównywalnej (o ponad 20 proc.).

Dziś znów mocny jest dolar, który po południu kosztuje 3,63 zł. Euro jest wyceniane na 4,28 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły