Fundusze inwestycyjne TFI

Caspar podziękował Aliorowi

TFI wypowiedziało umowę dystrybucji jednostek uczestnictwa zawartą z bankiem w 2013 r.
Foto: parkiet.com

Poznańskiej grupie najwyraźniej nie spodobała polityka sprzedaży Aliora, który oferował klientom fundusze założone przez W Investments, następnie zarządzane przez Meridian Fund Management, inwestujące w ziemię rolną, lasy i dom spokojnej starości.

- Po starannej analizie sytuacji rynkowej zarząd Caspar TFI postanowił skoncentrować się na sprzedaży swoich funduszy przede wszystkim przez dystrybutorów, którzy kładą nacisk na oferowanie produktów o wysokim poziomie płynności - rynku kapitałowego, w tym akcji zagranicznych. Istotne znaczenie w naszej strategii zyskuje również stale rosnąca sprzedaż funduszy Caspara przez internet na nowatorskiej platformie transakcyjnej Caspar TFI – informuje Tomasz Salus, prezes Caspar TFI, w niedzielnym komunikacie.

Wartość aktywów funduszy Caspara prawdopodobnie przekroczy 0,5 mld zł na początku 2018 r.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły