Fundusze inwestycyjne TFI

PPK. Przedsiębiorcy niewiele wiedzą

Mimo że PPK będą obowiązkowe dla większości pracodawców, aż 60 proc. firm zatrudniających ponad 50 osób nie wyraża chęci ich prowadzenia.
Foto: 123rf

Firmy zatrudniające powyżej 50 pracowników mają małą wiedzę o pracowniczych planach kapitałowych – wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Union Investment TFI. Zaledwie 69 proc. słyszało o PKK, a 47 proc. jest na bieżąco (śledzi). Zaledwie 21 proc. badanych rozważa założenie PPK, a prawie 60 proc. nie wyraża takiej chęci. Badanie przeprowadzone w marcu 2018 r. objęło 301 osób pełniących funkcje dyrektorów finansowych lub zbliżone.

– Staramy się być blisko biznesu i chcieliśmy sprawdzić, jak do tych kwestii odnoszą się praktycy, dyrektorzy finansowi, którzy stoją przed wyborem programów oszczędzania dla pracowników – tłumaczy Adam Lipka-Bebeniec, dyrektor regionalny ds. klientów instytucjonalnych Union Investment TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu za jedyne 69zł na miesiąc.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz