Fundusze inwestycyjne TFI

Zarządzający. Elita funduszy inwestycyjnych

Od naszego ostatniego rankingu „Zarządzający o zarządzających" minęło pięć lat. O tym, jak długi jest to czas na rynku kapitałowym, świadczy zmiana pokoleniowa, do której doszło w zestawieniu najlepszych zawodowych inwestorów.
Bogdan Jacaszek PGE TFI „Żelazna konsekwencja granicząca z uporem, elokwentny erudyta z poczuciem humoru”. „Ogromna kultura osobista, szerokie horyzonty i otwartość względem kolegów”. No i oczywiście „dobre, powtarzalne wyniki”.
Archiwum

Drugie zestawienie zarządzających funduszami najlepiej ocenianych przez przedstawicieli konkurencyjnych TFI istotnie różni się od swojej pierwszej edycji z początku 2013 r.

Zmiana warty

Wtedy czołowe miejsca zajmowali bardzo doświadczeni zarządzający akcjami, którzy zdążyli zebrać bagaż doświadczeń zarówno podczas hossy zakończonej w 2007 r., jak i – co ważniejsze – bessy, która po niej nastąpiła. Bezdyskusyjnym zwycięzcą rankingu był Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Bardzo wysoko oceniono m.in. Pawła Homińskiego, członka zarządu Noble Funds TFI, Konrada Łapińskiego, prowadzącego własny fundusz Total FIZ, Rafała Janczyka, dyrektora inwestycyjnego w Aviva Investors TFI, Adama Drozdowskiego, z własnym funduszem InValue FIZ, czy Ryszarda Rusaka, dyrektora inwestycyjnego w Union Investment TFI. Z tej listy, w czołówce zestawienia, zostały już tylko dwie osoby – Janczyk i Rusak.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Już teraz zamów teraz e-prenumeratę na 2018 rok!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz