Forex

Typ techniczny: czas na korektę na rynku ropy naftowej?

Ten rok na rynku surowcowym należy do ropy naftowej. Cena czarnego złota od stycznia urosła już o ponad 17 proc. i tym samym baryłka ropy typu WTI przebiła poziom 70 dol.
Foto: AFP

– Ropa WTI porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Notowania wyhamowały zwyżkę w okolicach zewnętrznego zniesienia Fibonacciego 161,8 proc. przy poziomie 72 dol. za baryłkę, dlatego w najbliższym czasie prawdopodobnie czeka nas spadkowe odreagowanie – twierdzi Maciej Morawski, analityk rynków finansowych w DM TMS Brokers. Jego zdaniem przemawia za tym co najmniej kilka czynników. – Scenariusz ten wspiera dywergencja cenowa powstała na oscylatorze stochastycznym, który dodatkowo jest bliski wyjścia ze strefy wykupienia. Możliwe zatem, że strona podażowa niedługo przejmie kontrolę na rynku i wyrysuje głębszą korektę – tłumaczy.

Foto: GG Parkiet

Do jakich poziomów może zejść cena ropy? – Celem niedźwiedzi będzie 66,60 dol. za baryłkę, gdzie wypadają zniesienia Fibonacciego 38,2 proc., 50 proc., poziom overbalance (równość korekt) oraz szczyty ustanowione w styczniu i marcu bieżącego roku. Ewentualne wyraźne wybicie 72 dol. pozwoli kursowi na kontynuację wzrostowej tendencji w kierunku dołków z 2011 r. i 2012 r. w okolicach 75 dol. za baryłkę – twierdzi przedstawiciel TMS Brokers. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu za jedyne 69zł na miesiąc.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz