Energetyka

Elektrownia Ostrołęka nie ma wymaganych prawem zapasów węgla

– Niedobór sięga 15-20 proc. i wynika z opóźnień transportu surowca przez PKP Cargo – powiedział Jacek Kościelniak, wiceprezes ds. finansowych w Enerdze, do której należy ostrołęcka siłownia po konferencji wynikowej spółki.
Foto: Bloomberg

– Do końca miesiąca uzupełnimy zapasy – zastrzegał od razu.

Wiceprezes Energi zaznaczył jednak, że problem z rezerwami surowca dotyczy jedynie Ostrołęki. Nie mają go natomiast elektrociepłownie należące do grupy.

O problemach z zapasami węgla informował w tym tygodniu także wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Według niego rezerwy w Ostrołęce będą na właściwym poziomie już około 20 listopada.

W październiku pod przewodnictwem Tobiszowskiego powołano międzyresortowy zespół, którego zadaniem jest rozwiązanie problemów związanych z zaopatrzeniem elektrowni w węgiel. Przedstawiciele części z nich wskazywali wcześniej, że z powodu problemów z transportem pociągi z węglem nie docierają na czas, co powoduje, że wielkość rezerw surowca może być mniejsza od wymaganej przepisami.

Z informacji przekazanych przez URE wynika, że problem z wymaganą prawem ilością węgla mają dwie elektrownie systemowe.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz