Energetyka

Energetyka zostanie pod nadzorem Tchórzewskiego

Czy będą roszady na stanowiskach prezesów Enei, Energi, PGE i Tauronu?

Krzysztof Tchórzewski, minister Energii

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Nadzór nad spółkami energetycznymi miałaby przejąć minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W tych firmach miałoby zaś dojść do zmian prezesów – podało Radio RMF FM.

W rozmowie z „Parkietem" minister energii Krzysztof Tchórzewski stwierdził, że nic mu o tym nie wiadomo. – Nie dalej jak w czwartek rozmawiałem z premierem Mateuszem Morawieckim o kwestiach dotyczących spółek energetycznych. W ogóle nie było takiego tematu jak przekazanie ich pod nadzór innego resortu – tłumaczy Tchórzewski, który reprezentuje Skarb Państwa jako udziałowiec większościowy Polskiej Grupy Energetycznej, Enei, Tauronu i Energi, a także nadzoruje m.in. PGNiG, spółki węglowe i operatorów przesyłowych gazu i energii (Gaz-System i PSE).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz