Energetyka

PGE chce kupić Polenergię

Polska Grupa Energetyczna wezwała do sprzedaży wszystkich akcji Polenergii.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

W transakcji nabycia ponad 45,4 mln akcji ma pośredniczyć Pekao Investment Banking. Największa grupa energetyczna oferuje za każdy walor 16,29 zł. To oznacza, że kupno spółki należącej do Kulczyk Investments będzie ją kosztować blisko 740,27 mln zł.

Zapisy rozpoczną się 13 lipca i potrwają do 20 września.

Transakcja dojdzie do skutku pod warunkiem przejęcia kontroli nad 66 proc. akcji stanowiących taką samą liczbę głosów na walnym zgromadzeniu.

Na dokonanie koncentracji bezwarunkową zgodę musi wydać prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz