Chemia

Puławy pion handlowy chcą mieć u siebie

W piątek zarząd puławskich zakładów Grupy Azoty spotka się z komitetem strajkowym w celu ustalenia mediatora do dalszych negocjacji.

Jacek Janiszek, prezes Grupy Azoty Puławy.

Foto: materiały prasowe

Bez rozstrzygnięć zakończył się etap rokowań pomiędzy zarządem Grupy Azoty Puławy a komitetem strajkowym, utworzonym przez działające w spółce związki zawodowe. W piątek strony sporu mają wybrać mediatora do dalszych rozmów. Zarzewiem konfliktu jest próba zintegrowania przez zarząd Grupy Azoty pionów handlowych, funkcjonujących dziś odrębnie we wszystkich spółkach zależnych. Negocjacje są bardzo burzliwie. Natomiast z siedzib spółek w Puławach i w Tarnowie dochodzą do nas sprzeczne sygnały, co może świadczyć o niełatwych relacjach także pomiędzy władzami Puław i ich spółki matki – Grupy Azoty.

Handel w Puławach?

Jak wynika z protokołu rozbieżności z rokowań, podpisanego przez związkowców i przedstawicieli zarządu Puław, komitet strajkowy nie zgadza się na wydzielenie jakichkolwiek obszarów ze struktury firmy. Zarząd Puław zapewnił natomiast, że w jego opinii pion korporacyjny handlu powinien być zlokalizowany właśnie w puławskich zakładach. Zaznaczył także, że nie są prowadzone prace zmierzające do konsolidacji obszaru audytu w grupie.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów Pakiet Plus na kwartał
i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz