Chemia

Puławy pion handlowy chcą mieć u siebie

W piątek zarząd puławskich zakładów Grupy Azoty spotka się z komitetem strajkowym w celu ustalenia mediatora do dalszych negocjacji.

Jacek Janiszek, prezes Grupy Azoty Puławy.

Foto: materiały prasowe

Bez rozstrzygnięć zakończył się etap rokowań pomiędzy zarządem Grupy Azoty Puławy a komitetem strajkowym, utworzonym przez działające w spółce związki zawodowe. W piątek strony sporu mają wybrać mediatora do dalszych rozmów. Zarzewiem konfliktu jest próba zintegrowania przez zarząd Grupy Azoty pionów handlowych, funkcjonujących dziś odrębnie we wszystkich spółkach zależnych. Negocjacje są bardzo burzliwie. Natomiast z siedzib spółek w Puławach i w Tarnowie dochodzą do nas sprzeczne sygnały, co może świadczyć o niełatwych relacjach także pomiędzy władzami Puław i ich spółki matki – Grupy Azoty.

Handel w Puławach?

Jak wynika z protokołu rozbieżności z rokowań, podpisanego przez związkowców i przedstawicieli zarządu Puław, komitet strajkowy nie zgadza się na wydzielenie jakichkolwiek obszarów ze struktury firmy. Zarząd Puław zapewnił natomiast, że w jego opinii pion korporacyjny handlu powinien być zlokalizowany właśnie w puławskich zakładach. Zaznaczył także, że nie są prowadzone prace zmierzające do konsolidacji obszaru audytu w grupie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz