Chemia

Wykres dnia: PCC Rokita z rekordem

Kurs akcji chemicznej spółki rósł w środowe popołudnie nawet do 112 zł. To najwyższa wycena w giełdowej historii firmy.
Foto: Adobestock
Foto: parkiet.com

Warto zauważyć, że w połowie grudnia 2017 r. kurs wybił się górą z kilkumiesięcznej konsolidacji, która stanowiła przystanek w długoterminowym układzie hossy. Wybicie zainicjowało trwającą do dziś falę zwyżek. Przewagę byków potwierdzają rosnące średnie kroczące z 50 i 200 sesji, układ linii +DI, -DI i ADX wskaźnika ruchu kierunkowego oraz zwyżkujący MACD. Środowy rekord wszech czasów to kolejny element tej byczej układanki, potwierdzający dobre persektywy techniczne. Dopóki cena przebywa powyżej 200-sesyjnej średniej (silne, ruchome wsparcie), dopóty obowiązuje scenariusz wzrostowy. Średnia przebiega teraz na poziomie 91,5 zł. Wyżej wsparciem jest okrągłe 100 zł. Tu można się spodziewać prób zatrzymania korekty, gdy część inwestorów zdecyduje się na realizacje zysku. Co do zasięgu zwyżki – trudno go oszacować, bo wycena ma rekordowy poziom. Z uwgai jednak na układ wskaźników i długoterminową dominację byków, warto trzymać się żelaznej zasady, mówiącej, że trend jest naszym przyjacielem i trzymać się go, dopóki nie pękną kluczowe wsparcia.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły