Byki i Niedźwiedzie

Ponad dwie dekady sukcesów

Statuetki to nagroda za działalność w minionym roku. Wielu laureatów trzyma wysoki poziom także w następnych latach.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Byki i Niedźwiedzie, prestiżowa nagroda Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet", na naszym rynku kapitałowym obecna jest od ponad dwóch dekad. W tym czasie ewoluowała – jedne kategorie przybywały, inne odchodziły – dostosowując się do dojrzewającego i zmieniającego się rynku. W ostatnich latach najważniejszymi i budzącymi najwięcej emocji kategoriami są: prezes roku, debiut roku, spółka roku z trzech najważniejszych indeksów (WIG20, mWIG40 i sWIG80) oraz spółka roku z NewConnect. Obecne kategorie harmonijnie łączą to, co we wczesnych edycjach nagradzane było oddzielnie.

Poczet spółek...

Kategoria spółka roku pojawiła się pierwszy raz w 2011 r. Początkowo laureat wybierany był z grona wszystkich notowanych firm. W 2011 r. kapituła wyróżniła Getin Holding – głównie za aktywność na rynku przejęć, a rok później KGHM – koncern był świeżo po najwyższych w historii (także do dziś) wynikach i zakupie kanadyjskiej Quadry – największej tego typu inwestycji w historii polskich przedsiębiorstw.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Zamów dostęp do wszystkich treści serwisu na kwartał i czytaj przez drugi kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz