Budownictwo

Debiut Tower Investments na GPW. Kurs urósł na otwarciu

Tower Investments zadebiutował 28 grudnia na rynku głównym GPW w Warszawie. Na otwarciu kurs akcji wzrósł o 10,99 proc. i wyniósł 53,33 zł, wobec 48,05 zł. kursu odniesienia.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Notowania PDA wzrosły o 0,04 proc. do 45,02 zł, przy kursie odniesienia 45 zł.

Przed dziesiątą akcje spółki zyskiwały 8,16 proc., a PDA rosły o 3,31 proc.

Tower Investments jest 480. spółką notowaną na głównym rynku oraz 13. debiutem na tym rynku w 2017 roku, a także 6. spółką przechodzącą na ten rynek z NewConnect w br.

Deweloper powierzchni komercyjnych uplasował wszystkie oferowane akcje. IPO obejmowało 500 tys. papierów, z czego 100 tys. w transzy detalicznej. Inwestorzy indywidualni zapisali się na blisko 179 tys. akcji.

Cena emisyjna wynosiła 45 zł wobec ceny maksymalnej na poziomie 65 zł. Wartość oferty wyniosła 22,5 mln zł.

Tower Investments specjalizuje się w realizacji obiektów dla sieci dyskontowych, głównie Biedronki i Netto, a uzupełniająco także innych sieci – stacji benzynowych czy restauracji typu fast food. Realizuje tez parki handlowe pod marką Shopin.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły