Budownictwo

Negatywnie o Budimeksie

Według analityków Noble Securities akcje budowlanego potentata są przewartościowane. W związku z tym rekomendują redukowanie papierów spółki wyceniając je na 182,10 zł.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Na zamknięciu czwartkowej sesji za walory Budimeksu płacono na rynku 219 zł.

W opinii autorów rekomendacji  Budimex okres dobrych wyników ma już za sobą i zakładają ich pogorszenie w kolejnych kwartałach i latach. - Oczekujemy, że presja kosztowa oraz zmiana miksu realizowanych kontraktów zmniejszy marżę w segmencie budowlanym. Skala spadku marży zależeć będzie od ostatecznej sytuacji na rynku podwykonawców oraz presji z ich strony, jak również presji na wzrost cen materiałów – wskazują analitycy.

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami analityków, Budimex w 2018 i 2019 roku, podobnie, jak inni generalni wykonawcy, będzie musiał zmierzyć się z rosnącymi kosztami podwykonawców i materiałów. Ich zdaniem spadek marży będzie wynikał również ze zmiany miksu sprzedażowego – coraz mniej w przychodach będą ważyły kontrakty podpisywane na przełomie 2015/2016, a realizowane w 2016 i 2017 roku, kiedy to sytuacja podwykonawców zaczęła się dopiero powoli poprawiać.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w tym roku zysk netto Budimeksu wyniesie 427 mln zł przy przychodach ze sprzedaży sięgających 6 mld zł. W 2018 roku prognozują spadek zysku netto do 306 mln zł i sprzedaż na poziomie 6,6 mld zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły