Budownictwo

J.W. Construction chce zebrać 100 mln zł

Deweloper planuje emisję obligacji na finansowanie inwestycji zakup gruntów.
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

Deweloperska firma chce pozyskać 100 mln zł z prywatnej emisji obligacji. Papiery mają zostać wykupione w listopadzie 2020 r. Spółka przeznaczy wpływy m.in. na finansowanie projektów deweloperskich i zakup gruntów.

Na koniec czerwca deweloper miał wypuszczone trzy serie obligacji. Papiery o wartości 72 mln mają datę zapadalności w grudniu br., a o wartości 70 mln zł w latach 2018-2020. Ostatnia seria, o wartości

51,5 mln zł, z datą wykupu w czerwcu 2020 r., to obligacje objęte przez głównego akcjonariusza, Józefa Wojciechowskiego.

Po trzech kwartałach br. J.W. Construction sprzedało 1,24 tys. mieszkań, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły