Murapol stawia na młodych i technologie

Deweloper chce utrzymać sprzedaż rzędu 3 tys. mieszkań rocznie, nie spieszy się z wchodzeniem na giełdę.

Publikacja: 26.06.2019 12:50

Murapol stawia na młodych i technologie

Foto: materiały prasowe

- Naszym celem jest uzyskiwanie powtarzalnych wyników sprzedaży i przekazań mieszkań na poziomie 3-3,5 tys. rocznie i stabilnych wyników finansowych. Aby osiągnąć te wyniki, chcemy wprowadzać do oferty 3,5-4 tys. lokali rocznie - powiedział prezes Nikodem Iskra, prezes Murapolu na konferencji poświęconej nowej kampanii wizerunkowej dewelopera. Ambasadorem marki został Andrzej Bargiel, pierwszy narciarz, który zjechał z K2.

- Oferujemy mieszkania w segmencie „affordable premium", czyli podwyższonego standardu ale w cenach dostępnych dla ludzi młodych, którzy zakładają rodziny. Nasza oferta jest optymalna, nie budujemy ani w centrach, ani na obrzeżach miast, tylko w dobrze skomunikowanych środkowych ringach. Lokale są wyposażone w rozwiązania inteligentnego domu i pakiet antysmogowy. Wydaje się nam, że mieszkania Murapolu są najbardziej dostępne dla przeciętnych nabywców – powiedział Iskra.

Z obserwacji dewelopera wynika, że o ile dotychczas największym powodzeniem cieszyły się głównie mieszkania dwupokojowe o powierzchni 40-50 mkw., to widoczny jest trend rosnącego zainteresowania lokalami trzy- i czteropokojowymi.

Murapol jako jedyny z dużych deweloperów działa na kilkunastu rynkach.

- Tak mocna dywersyfikacja to m.in. recepta na problem z opóźnieniami w pozwoleniach na budowę – dodała wiceprezes Iwona Sroka. – Jeśli chodzi o presję na marże deweloperów, mamy w grupie rozwiązania pozwalające kontrolować i optymalizować koszty. Mamy pracownię projektową, własne generalne wykonawstwo, stosujemy prefabrykaty – wyliczyła. Jako atut wymieniła też bank ziemi pozwalający na zbudowanie 20,8 tys. mieszkań. Na bank składają się grunty będące własnością Murapolu, wartości 393 mln zł oraz parcele zabezpieczone umowami przedwstępnymi o wartości 232 mln zł.

A co z planami giełdowymi?

- O IPO dalej myślimy, ale to nie będzie 2019 r. Obserwujemy sytuację, rozważamy różne formy finansowania w oparciu o rynek kapitałowy – powiedziała Sroka.

Budownictwo
Dla Lokum idą chude lata
Budownictwo
Lokum Deweloper chwali się wynikami i krytykuje system
Budownictwo
Vantage skokowo urósł na rynku najmu instytucjonalnego
Budownictwo
Archicom nastawia się na skokowy wzrost sprzedaży mieszkań
Budownictwo
Archicom chce skokowo zwiększyć sprzedaż mieszkań
Budownictwo
Torpol czeka na przebudzenie inwestycji kolejowych, marże wracają do normy