Budownictwo

Globalworth Poland RE pozyskał 450 mln euro

Dywidenda za 2017 r. obejmie także nowe akcje – wypłata wyniesie ostatecznie 11 gr na papier.
Foto: materiały prasowe

Zarządca nieruchomości komercyjnych w ramach oferty prywatnej wyemitował 191,1 mln akcji dla głównego akcjonariusza, funduszu Globalworth, a także 95,5 mln akcji dla Growthpoint Properties International (to z kolei główny akcjonariusz wspomnianego funduszu). Cena emisyjna wyniosła 1,57 euro (6,71 zł – obecny kurs na GPW to 5,3 zł). Wartość oferty sięgnęła więc blisko 450 mln euro, czyli 1,92 mld zł.

Jednocześnie firma spłaciła 300 mln euro (1,28 mld zł) pożyczek zaciągniętych od Globalworth na przejęcia.

Nowe akcje biorą udział w dywidendzie za 2017 r., ostateczna wysokość wypłaty została ustalona na 11 gr na akcję (stopa dywidendy 2 proc. wobec obecnego kursu). Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 18 czerwca, pieniądze trafią na rachunki 28 czerwca.

Nowe akcje mają wejść do obrotu na GPW w połowie lipca.

Globalworth Poland RE to firma zarządzająca nieruchomościami biurowymi i handlowymi, strategia przyjęta po wejściu funduszu Globalworth do akcjonariatu, zakłada regularną wypłatę dywidend z czynszów - dwa razy do roku.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły