Budownictwo

Polimex, Rafako: Koniec gry o Ostrołękę

Polimex-Mostostal, jako lider konsorcjum z Rafako, postanowił nie walczyć o megakontrakt na rozbudowę elektrowni w Ostrołęce – umowa nie została jeszcze zawarta, ale na wykonawcę wybrano konsorcjum GE Power i Alstomu.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Rafako ma inne zdanie, ale Polimex-Mostostal – po analizie materiałów, w tym dostarczonych przez partnera – uznał, że nie ma podstaw do złożenia skutecznego odwołania.

Papiery Polimeksu-Mostostalu taniały w poniedziałek nawet o 4,5 proc., do 3,43 zł, a Rafako o 3,5 proc., do 4,2 zł.

Paliwem przychodów obu koncernów są duże projekty energetyczne, które wchodzą już w schyłkową fazę realizacji. Na koniec ub.r. wartość portfela Polimeksu wynosiła 1,9 mld zł, z czego 0,8 mld zł przypadało na projekty strategiczne (głównie rozbudowę elektrowni w Opolu). Portfel Rafako na lata 2018 i 2019 to po 1,5 mld zł, z czego po 50 proc. to rozbudowa elektrowni w Jaworznie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz