Budownictwo

Vistal Gdynia: Zastrzyk gotówki coraz bliżej

We wtorek kurs Vistalu, producenta wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, rósł o nawet 17,6 proc., do 1,27 zł.

Ryszard Matyka, prezes Vistalu Gdynia.

Foto: Archiwum

Impulsem było zawarcie w formie aktu notarialnego warunkowej umowy sprzedaży nieruchomości – Nabrzeża Węgierskiego – Morskiemu Portowi Gdynia. Dotychczas kontrahentów wiązała umowa przedwstępna.

Zbycie nieruchomości to jedno z głównych założeń planu sanacyjnego złożonego w sądzie w lutym. Wartość transakcji została ustalona na 39,5 mln zł – po spłacie zobowiązań zabezpieczonych rzeczowo na majątku Vistal pozyska około 14 mln zł wolnych środków. Po transakcji firma będzie kontynuować działalność na nabrzeżu jako dzierżawca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz