Budownictwo

Dom Development chce dalej rosnąć mimo wyzwań

Po rekordowym 2017 r. grupa nastawia się na wzrost sprzedaży i przekazań. Chce też utrzymać marże
Foto: materiały prasowe

Po bardzo dobrym 2017 r. Dom Development planuje dalszy wzrost mimo nasilających się czynników hamujących rozwój rynku.

Inwestycyjna ofensywa

W 2017 r. Dom Development sprzedał 3,98 tys. lokali, o 45 proc. więcej niż rok wcześniej, zajmując miejsce lidera w skali kraju. Mimo wysokiej bazy grupa urosła szybciej niż rynek (17 proc.) – dzięki przejęciu trójmiejskiego Euro Stylu w czerwcu ub.r. Gdyby sprzedaż Euro Stylu uwzględniać w całym 2017 r., grupa chwaliłaby się znalezieniem nabywców na 4,14 tys. mieszkań. – Popyt sprzyja, napędzany niskimi stopami procentowymi i sytuacją makroekonomiczną. Uważamy, że ten rok będzie dla nas zdecydowanie dobry, przy wszystkich ograniczeniach, którymi dotknięta jest branża. Nasze oczekiwania są pozytywne – powiedział Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz