Budownictwo

Wikana: Szukanie nowych dróg rozwoju

Grupa Kapitałowa Wikana, największy deweloper w południowo-wschodniej Polsce, zanotowała w ubiegłym roku dobre wyniki sprzedaży w segmencie deweloperskim. Lubelski holding sprzedał 270 mieszkań w porównaniu z 260 rok wcześniej.

Agnieszka Maliszewska, wiceprezes Wikany.

Foto: materiały prasowe

Złożyła się na to łączna sprzedaż w takich inwestycjach, jak: Osiedle Marina w Lublinie, Zielone Tarasy w Rzeszowie, Sky House w Lublinie, Miasteczko Wikana w Lublinie oraz Klonowy Park w Janowie Lubelskim i Świerkowa Aleja w Zamościu.

W tym roku Wikana zapowiada utrzymanie dotychczasowego poziomu sprzedaży. Spółka szuka też nowej strategii rozwoju. Pod koniec ubiegłego roku ogłosiła przegląd opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności. Na razie żadne decyzje nie zapadły. Możliwe są więc wszystkie scenariusze: alians strategiczny lub akwizycja.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz