Budownictwo

Budimex na koniec 2017 r. miał rekordowy portfel zamówień

Bez zmiany podejścia do planowania nakładów, waloryzacji cen materiałów i ułatwień w zatrudnianiu cudzoziemców rynek nie wyjdzie z kryzysu.

Kierowany przez Dariusza Blochera koncern jest jednym z wiodących graczy w branży. W mniejsze firmy budowlane sytuacja rynkowa uderza znacznie mocniej.

Foto: Archiwum

Na koniec 2017 r. Budimex miał rekordowy portfel zamówień (10,3 mld zł) i najwyższy w historii zysk netto (ponad 464 mln zł, czyli 18,2 zł na akcję). Przychody z działalności budowlanej urosły w tempie takim jak rynek, czyli o 13 proc., do 6,07 mld zł. Mimo spadku marży brutto ze sprzedaży z 12,3 do 11,4 proc. rentowność operacyjna i netto wyniosły 8,3 i 6,6 proc. wobec 8,4 i 6,8 proc. rok wcześniej.

Kurs Budimeksu rósł w czwartek nawet o 3,7 proc., do 201 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz odbierz 30% ZNIŻKI na wszystkie E-PRENUMERATY.
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz